Ściana Japońska - informacje ogólne

Ściana japońska to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie dekoracji okna. Łatwe w montażu, eleganckie i praktyczne.

Różnorodność systemów mocowań - od szyn bezpośrednio montowanych do sufitu, poprzez nowoczesne uchwyty ścienne, sufitowe i wewnętrzne, aż po modele klasyczne - sprawia, iż ściana japońska nadawać się będzie idealnie do każdego wnętrza.

Ściana japońska to nie tylko wygoda, ale i elegancja. Ogrom możliwości w doborze faktury i koloru materiału pozwala na grę światła i cienia, nadającą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i atmosfery.

To rozwiązanie idealne zarówno do dużych jak i małych okien. Panele mogą być również stosowane do dzielenia pomieszczeń.


Cechy paneli przesuwnych:
- Łatwe w montażu, eleganckie i praktyczne
- Zastosowanie: dekoracja okien, dzielenie pomieszczeń
- Panele umieszczone są pod skosem na dwóch równoległych szynach
- Można stosować szyny 20 mm, profile Modern 40
  - Materiał: mosiądz, stal nierdzewna
- Kolory: antico, satyna, inox
- Szerokość paneli od 40 do 60 cm
- Montaż do ściany lub sufitu
- Panele z tkaniny mocowane do profiu przy pomocy rzepu
- Przesuwanie paneli ręczne lub systemem sznurkowym

Galeria karniszy - ściana japońska, panele przesuwne Zegar
Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar Ściana japońska, ekrany, panele przesuwane Zegar

Ściana Japońska - szerokość paneli

Na dwóch szynach można umieścić tyle paneli, ile się chce. Ich rekomendowana szerokość to 40-50 cm, nie powinna jednak przekraczać 60 cm. Dzięki ich ukośnemu ułożeniu mogą być łatwo składane z jednej strony okna tak, aby zajmować minimum miejsca.


Ściana Japońska - mocowanie paneli

Profile pokryte rzepem mocuje się w kanale szyny dzięki specjalnym zaczepom ze ślizgami. Jest to czynność szybka i łatwa, podobnie jak ich demontaż na czas prania czy sprzątania.

Panele mogą być połączone ze sobą łańcuszkiem, który ułatwia ich przesuwanie, a także pozwala na rozmieszczenie ich w ustalonych odległościach i położeniu. Rozwiązanie to sugerowane jest do dużych okien.