Systemy Sznurkowe - system rurowy

System sznurkowy opiera się na rurce otwartej od góry o średnicy ø 20 mm i pasuje do wszystkich elementów z kolekcji, Techno 20, Techno 30, MODERN 40 i 80. Dzięki zastosowaniu systemu sznurkowego w karniszu możemy w łatwy sposób rozsuwać firany, zasłony, a także tkaniny z przelotkami. Możemy go stosować w karniszu z dwoma lub trzema uchwytami, czyli do 4 mb.

Dostępne są rurki o długości 150 cm, 175 cm, 200 cm, 250 cm, a odległości pomiędzy uchwytami nie powinny przekraczać 180 cm. Mechanizm sznurkowy zamontowany jest 9 cm od końca rury i powinien się znajdować pomiędzy uchwytem a końcówką.


Systemy Sznurkowe - system szynowy

System sznurkowy może być także stosowany w szynie Techno 20 oraz w profilach Modern.40 i Modern 80. Zaletą tego systemu jest możliwość łatwego przesuwania tkanin po całej długości karnisza, bez względu na ilość zastosowanych uchwytów.

Ponadto możliwe jest przesuwanie tkanin na jedną stronę nawet przy zastosowaniu trzech uchwytów. Jednakże z uwagi na potrzebę zastosowania w tym rozwiązaniu napinacza, to swobodne przesuwanie tkanin może odbywać się na długości karnisza nie przekraczającej 3,5 mb, a w przypadku dłuższych karniszy zalecamy zastosowanie dwóch odrębnych systemów sznurkowych.

Dostępne są rurki o długości 150 cm, 175 cm, 200 cm, 250 cm, a odległości pomiędzy uchwytami nie powinny przekraczać 180 cm.

Mechanizm sznurkowy zamontowany jest 9 cm od końca rury i powinien się znajdować pomiędzy uchwytem a końcówką.


Cechy systemów sznurkowych:
- Wersje systemów: rura otwarta 20 mm, szyna Techno 20, profile Modern 40, Modern 80
- Pasują do elementów z kolekcji Techno 20, Techno 30, Modern 40, Modern 80
- Dla rury otwartej maksymalna długość 400 cm
- Rozmieszczenie podpór maksymalnie co 180 cm
  - System rurowy umożliwia rozsuwanie firany i zasłony z taśmą marszczącą oraz z przelotkami.
- Szyny umożliwiają przesuwane tkaniny po całej długości karnisza bez względu na ilość zastosowanych uchwytów

Galeria karniszy Zegar sterowanych sznurkiem
Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem Karnisze metalowe Zegar sterowane sznurkiem

Systemy Sznurkowe - dostępne konfiguracje

1. System sznurkowy z napinaczem aluminiowym.
Naciąg systemu wykonany z aluminium, bloczki z rolkami łożyskowanymi.

2. System sznurkowy z napinaczem z tworzywa.
Naciąg systemu wykonany z tworzywa sztucznego.

3. System sznurkowy do rury otwartej z obciążnikiem.
Obciążnik ze stali nierdzewnej inox.

4. System sznurkowy do decoringów.